Keď zrelý štyridsiatnik reve hu, hu, huuuu!

Autor: Dávid Králik | 23.4.2013 o 12:12 | (upravené 23.4.2013 o 12:21) Karma článku: 8,57 | Prečítané:  2010x

„Hu, hu, huuuuuuu!" kričí zrelý štyridsiatnik, stojac spolu s ďalšími ľuďmi v kruhu. Počas výkriku dvíha obe ruky nad hlavu, aby z nich vytvoril kvalitné rohy. Jeho susedia bez otáľania veslujú ako šialení. Funia a rehnia sa, až kým neukáže na ženu stojacu oproti. Tá, rovnako ako on pred chvíľou, dvíha ruky k hlave a spustí "Hu, huuuuuuuuuuuu!"...

Jasnovidec...

„Vytvorte dvojice. Jeden z dvojice si spomenie na nejaký zaujímavý zážitok z detstva. Máme?" pýtam sa nevinne. „Hm," dostáva sa mi zborovej odpovede. „A teraz druhý z dvojice povie, aký to bol zážitok," vravím a vychutnávam si pohľady parťákov z Felixa. „A to máme ako urobiť?"  Len som mykol plecom a nechal hádať. Jasné, šanca bola malá, temer mizivá a pointa?

5.jpg

„Mnohé problémy, ktoré sa vyskytnú v tímoch, nie sú ničím viac, než komunikačným zlyhaním. Ak nastane akákoľvek situácia, v ktorej sa nebudete cítiť dobre, budete nespokojní, budete mať pocit, že je to inak, ako sme sa dohodli, nešomrite popod fúzy a nečakajte, kým to ten druhý uhádne, lebo nikto z nás nie je jasnovidcom a ako ste videli pred chvíľou, šanca na uhádnutie je takmer nulová ;)

2.jpg

Povinná jazda...

Nasledovali dlhé rozhovory o školskom vzdelávacom programe a bloomovej taxonómii, o projektoch, exkurziách, o mojej králikárni, o hodnotení, o slobode v zodpovednosti, o učebniciach, o tematických plánoch, o deťoch, o učiteľoch, o rodičoch, o triedach, o pomôckach, o hudbe a športe v našej škole a tiež o tom, že túžba naučiť nikdy nesmie prehlušiť túžbu vychovávať...

3.jpg

Lietanie...

Stál som na stoličke a zaváhal. "Ja vám verím!" revem..."Jeden, dva, tri," dodávam zmierene so všetkým a hop... skáčem "po hlave" do prázdna. Nie, nepadol som. Ani som si neublížil. Dopadol som do plachty, ktorú držali moji parťáci a moji parťáci plachtu udržali! A potom skočil ďalší parťák...a ... postupne všetci.

1.jpgPo akcii, ktorú sme absolvovali minulý víkend, verím svojim parťákom, verím našim učiteľkách, verím našim vychovávateľkám, verím v sny... a verím, že Felix bude dobrá škola ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?