Takmer vždy je to napokon viac o charaktere než o odbornosti

Autor: Dávid Králik | 21.5.2013 o 11:44 | Karma článku: 17,57 | Prečítané:  2579x

Predavačka mechanicky blokovala jednotlivé potraviny, pričom sa občas usmiala na pani, ktorá stála pred nami (predo mnou a mojou ženou). Odrazu sa zasekla. V ruke držala zmrzlinu. „Než to nablokujem, mali by ste vedieť, toto nie je tá akciová zmrzlina, ktorá je vonku reklamovaná. Je to ten istý druh, no táto je za 3,40. Tú akciovú už nemáme. Chcete si túto napriek tomu vziať?" dokončila s úsmevom. Pani chvíľu zauvažovala a napokon poďakovala, vraj teda zmrzlinu odnesie nazad do mraziarenského boxu. Predavačka ju zastavila. "Nechajte tak, ja to zariadim." Pani poďakovala, zaplatila a odišla. Posunuli sme sa k pokladni. Moja žena si kýchla. „Na zdravie," zahlásila predavačka a mňa to vôbec neprekvapilo.

- - -

Autá prechádzali jedno za druhým. Dve starenky, bezradne stojace na prechode, pozerali chvíľu na jednu a chvíľu zase na druhú stranu. Konečne jedno auto zastavilo. Šofér naznačil galantným pohybom ruky, že môžu prejsť. Starenky sa na seba usmiali, potom sa milo usmiali na šoféra a ladne preplávali po prechode.

- - -

Frajeri v oblekoch. Človek ich stretáva mraky. Sú sebaistí, s pestovanou postavou, akiste pozostatok aktívnej športovej minulosti, v ich reči sa často vyskytujú cudzie slová (najčastejšie anglické), pravdepodobne majú vyštudované dobré školy (hádam prestížne zahraničné). Bezstarostne pozerajú na svet a nezaujímajú sa o nič iné, len o seba a svoje pohodlie. Keď som nedávno zháňal peniaze pre jednu mladú talentovanú herečku, nechal mi presne takýto frajer na stoličke obálku s peniazmi a s prosbou, či by som to zaňho nevybavil ja, lebo dievčine pomôcť chce, no nie verejne, ale v tichosti a bez zbytočných slov okolo.

- - -

...takmer vždy je to napokon viac o charaktere než o odbornosti. Učiteľ, riaditeľ, inšpektor, minister môže byť vo vymedzenom zákonnom rámci pekná sviňa či psychopat, alebo veľký človek...(Pohľad zvonku, Peter Paľaga)

- - -

Ps: ...takmer vždy je to napokon viac o charaktere než o odbornosti. Predavačka, šofér, frajer v obleku môže byť vo vymedzenom zákonnom rámci pekná sviňa či psychopat, alebo veľký človek...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?