lebo len človek lietajúci, môže byť skutočne šťastný

Autor: Dávid Králik | 14.6.2013 o 9:39 | Karma článku: 12,13 | Prečítané:  1204x

Malý, sotva šesťročný šrac uchopil sekeru a opatrne sa zahnal. Drievko zabrnelo, no inak nenieslo žiadne známky poškodenia. Skúsil to silnejšie a z dreva odskočila trieska. Potom znova a ešte raz a ... drievko sa rozletelo na dve strany.

Postupne sa chalani prestriedali a spoločne sme pripravili trochu dreva na rozkúrenie. Naučili sme sa bezpečne sekať drevo i podávať správne kamošovi sekeru ;)

4.JPG

 

"Teraz to treba zapáliť! Len opatrne, nedržme prsty v mieste, kde pôjde oheň. Ak by sa niekto predsa len trošku popálil, treba si to rýchlo namočiť do studenej vody. Nech sa páči zapaľovač," podávam zapaľovač a sledujem, kto sa pustí do práce ako prvý. Zapaľovač však ide veľmi ťažko, a tak nám ktosi z rodičov posiela zápalky. Skúšame zapáliť priamo drevo...nehorí...skúšame malé drievka, ani tie, nie a nie sa chytiť. Ktosi navrhol zelené listy, ktoré boli pri ohnisku...stále nič...odrazu...HEURÉKAAAAA, bol to papier ;)

1.jpg

 

Ako si nakladieš oheň, tak budeš opekať. A že to chalani zvládli na výbornú, o tom niet pochýb ;)

5.JPG

 

Oheň bez gitary, to je ako gitara bez ohňa :P

6.JPG

 

Dobre, dobre, keď sme sa už riadne napchali špekáčkami, treba trochu pošportovať ;)

3.jpg

 

A nakoniec? Lietanieeeeeeee... lebo len človek lietajúci, môže byť skutočne šťastný ;)

2.jpg

 

Priatelia, máme za sebou prvú oficiálno - neoficiálnu akciu nášho Felixa. Naučili sme sa nasekať drevo, rozložiť oheň, pobehať, zalietať si a možno ešte pár drobností... a bolo to fajn ;) Možno si vravíte, že to nič zas také výnimočné nebolo. A viete čo? V podstate máte pravdu. Neplánujeme robiť nič výnimočné, chceme len zvedavým deťom ponechať ich hlad po poznaní a radosť z učenia. Ak sa nám toto podarí a z našej školy budú vychádzať rozhľadení, všestranní, "zvídaví" a šťastní ľudia, nepotrebujeme viac...

Tak nám držte palce ;)

Ps: Ospravedlňujem sa za slovo "zvídaví", ale nenachádzam celkom adekvátny ekvivalent v slovenčine :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Idem sa vycikať

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?