Tak ja vám poviem, čo by som spravil...presne to, čo za Mikolaja!

Autor: Dávid Králik | 24.6.2013 o 21:01 | (upravené 24.6.2013 o 21:09) Karma článku: 23,55 | Prečítané:  4331x

Dnes som čítal diskusiu na Fb, kde sa dohadovali ľudia (učitelia i neučitelia), čo to vlastne tá neuveriteľne prevratná novinka na záchranu slovenského školstva, zo strany ministerstva v podobe štátneho vzdelávacieho programu, znamená v praxi. Čo musia učitelia zmeniť a ako a tiež, ako je to s tými hodinami, ktoré treba presunúť tam a zase onam a ... brrrrrrrr

Poviem vám, čo by som spravil ja. Spravil by som presne to, čo som spravil pri tej prvej deforme z produkcie pána mi(ni)stra Mikolaja. Vytlačil by som papiere podľa predpísanej predlohy (dajú sa nájsť obvykle ľahko na nete), tie by som založil do zásuvky, aby boli pripravené pre prípadných hnipírdov kontrolórov a následne by som si učil po svojom. Učil by som presne to, čo by som chcel, aj to, ako by som chcel. Títo somári úradníci totiž pri inšpekcii prídu, skontrolujú papiere a ak to sedí, nemáte problém. (Zažil som ;)

 

Preto vyzývam všetkých normálnych učiteľov: Vykašlite sa na stupídne papiere a začnite učiť podľa vlastných predstáv. Áno, proforma to vytlačte, keby kontrola, ale tam to začína i končí!

Ste rozumní slobodní ľudia, tak si, moji milí, urobte hodiny podľa seba ... užívajte si učenie tak, aby ste boli šťastní vy i "vaše" deti v triede. Urobte reformu...svoju vlastnú, ktorej veríte, ktorú chcete a ktorú považujete za správnu. Skutočnú reformu môžete spraviť jedine vy. Nik iný. Nuž a ak je niekto jediný...

Držím vám palce...vlastne nám...lebo až vtedy, keď sa vy rozhodnete byť šťastní, začne skutočná reforma!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?


Už ste čítali?