Kredity sú hovadina.. No i tak je to riadne svinstvo!

Autor: Dávid Králik | 3.7.2013 o 11:11 | (upravené 3.7.2013 o 11:20) Karma článku: 13,45 | Prečítané:  2915x

Som zarytým odporcom kreditov a celej tej kreditománie. Myslím, že žiaden papier zo mňa nespraví lepšieho učiteľa. Sám som absolvoval nejaké školenie v oblasti informatiky, kde ma učili veci (PPT, word, excell...), ktoré v tom čase ovládali už aj moji malí tretiaci (vlastne oni už vedeli strihať hudbu a videá, robiť animované filmy a mnoho ďalších drobností :). Inak, v úvode školenia sme sa učili, ako zasunúť a vysunúť USB kľúč ;). Nevravím, že všetky tie školenia boli a sú takéto, ale viem o mnohých, ktoré účastníkom nedali nič viac, než zopár kreditov potrebných na zvýšenie platu (smiešne zvýšenie, povedzme si otvorene). Súčasný kreditný systém degeneruje vzdelávanie a osobný rast degraduje na honbu za kreditmi. Z môjho pohľadu je dôležité, čo si zo školenia človek odnesie a následne používa v praxi, preto nemyslím, že je rozumné hodnotiť účasť na akomkoľvek školení, ale jeho reálny dopad v triede.

Dnes som sa tutohľa dočítal, že...

 

Storno k vydaným potvrdeniam o publikovaní OPS/OSO za účelom priznávania kreditov

Metodicko-pedagogické centrum, ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, realizujúca podľa zmlúv OPV/17/2009 a OPV/18/2009 národný projekt Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov, ITMS: 26120130002 a ITMS: 26140230002, v rámci Operačného programu Vzdelávanie, vydala v prvom, druhom a treťom kole výzvy spracovateľom osvedčenej pedagogickej skúsenosti/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe (OPS/OSO) doklad:

„Potvrdenie o publikovaní

Osvedčenej pedagogickej skúsenosti/Osvedčenej skúsenosti odbornej praxe".

Pretože predchádzajúce vedenie Metodicko-pedagogického centra nepostupovalo v súlade s textáciou ustanovenia § 47 ods. 1 písm. e) citovaného zákona a nemalo splnomocnenie ministerstva na vydávanie schvaľovacích alebo odporúčacích doložiek na metodické materiály uvedené  v bode 1, zavádzalo zamestnávateľov autorov publikácií osvedčenej pedagogickej skúseností/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe na neoprávnené priznávanie kreditov. V zmysle vyššie uvedeného Metodicko-pedagogické centrum prehodnotilo konanie, v rámci ktorého vydalo potvrdenia o publikovaní osvedčenej pedagogickej skúsenosti/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe v rozpore so zákonom a z uvedeného dôvodu ich

stornuje.

V súlade s vyššie uvedeným si dovoľujeme požiadať zamestnávateľov a zriaďovateľov, aby svojim zamestnancom, ktorým za publikovanú OPS/OSO priznali kredity, tieto rozhodnutia zrušili a tento akt zrušenia uskutočnili aj vo vzťahu k priznanému kreditovému príplatku na základe neoprávnene získaných kreditov.

Ďakujem Vám za pochopenie.

S úctou

Ing. Henrieta Crkoňová

generálna riaditeľka

 

- - -

Celkom, ako keď hráte človeče podľa nejakých pravidiel a keď už ste temer v domčeku, niekto vám drzo oznámi:

Pravidlá sa menia, vráť sa láskavo na štart.


Ďakujem Vám za pochopenie.

S úctou

Ing. Henrieta Crkoňová

generálna riaditeľka

 

- - -

Vážená pani riaditeľka, napriek môjmu nesúhlasnému osobnému postoju k súčasnému kreditnému systému vzdelávania, toto mi príde ako riadne svinstvo!

 

Ďakujem za pochopenie.

S úctou

Dávid Králik

bývalý učiteľ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?