Kredity sú hovadina.. No i tak je to riadne svinstvo!

Autor: Dávid Králik | 3.7.2013 o 11:11 | (upravené 3.7.2013 o 11:20) Karma článku: 13,45 | Prečítané:  2882x

Som zarytým odporcom kreditov a celej tej kreditománie. Myslím, že žiaden papier zo mňa nespraví lepšieho učiteľa. Sám som absolvoval nejaké školenie v oblasti informatiky, kde ma učili veci (PPT, word, excell...), ktoré v tom čase ovládali už aj moji malí tretiaci (vlastne oni už vedeli strihať hudbu a videá, robiť animované filmy a mnoho ďalších drobností :). Inak, v úvode školenia sme sa učili, ako zasunúť a vysunúť USB kľúč ;). Nevravím, že všetky tie školenia boli a sú takéto, ale viem o mnohých, ktoré účastníkom nedali nič viac, než zopár kreditov potrebných na zvýšenie platu (smiešne zvýšenie, povedzme si otvorene). Súčasný kreditný systém degeneruje vzdelávanie a osobný rast degraduje na honbu za kreditmi. Z môjho pohľadu je dôležité, čo si zo školenia človek odnesie a následne používa v praxi, preto nemyslím, že je rozumné hodnotiť účasť na akomkoľvek školení, ale jeho reálny dopad v triede.

Dnes som sa tutohľa dočítal, že...

 

Storno k vydaným potvrdeniam o publikovaní OPS/OSO za účelom priznávania kreditov

Metodicko-pedagogické centrum, ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, realizujúca podľa zmlúv OPV/17/2009 a OPV/18/2009 národný projekt Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov, ITMS: 26120130002 a ITMS: 26140230002, v rámci Operačného programu Vzdelávanie, vydala v prvom, druhom a treťom kole výzvy spracovateľom osvedčenej pedagogickej skúsenosti/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe (OPS/OSO) doklad:

„Potvrdenie o publikovaní

Osvedčenej pedagogickej skúsenosti/Osvedčenej skúsenosti odbornej praxe".

Pretože predchádzajúce vedenie Metodicko-pedagogického centra nepostupovalo v súlade s textáciou ustanovenia § 47 ods. 1 písm. e) citovaného zákona a nemalo splnomocnenie ministerstva na vydávanie schvaľovacích alebo odporúčacích doložiek na metodické materiály uvedené  v bode 1, zavádzalo zamestnávateľov autorov publikácií osvedčenej pedagogickej skúseností/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe na neoprávnené priznávanie kreditov. V zmysle vyššie uvedeného Metodicko-pedagogické centrum prehodnotilo konanie, v rámci ktorého vydalo potvrdenia o publikovaní osvedčenej pedagogickej skúsenosti/osvedčenej skúsenosti odbornej praxe v rozpore so zákonom a z uvedeného dôvodu ich

stornuje.

V súlade s vyššie uvedeným si dovoľujeme požiadať zamestnávateľov a zriaďovateľov, aby svojim zamestnancom, ktorým za publikovanú OPS/OSO priznali kredity, tieto rozhodnutia zrušili a tento akt zrušenia uskutočnili aj vo vzťahu k priznanému kreditovému príplatku na základe neoprávnene získaných kreditov.

Ďakujem Vám za pochopenie.

S úctou

Ing. Henrieta Crkoňová

generálna riaditeľka

 

- - -

Celkom, ako keď hráte človeče podľa nejakých pravidiel a keď už ste temer v domčeku, niekto vám drzo oznámi:

Pravidlá sa menia, vráť sa láskavo na štart.


Ďakujem Vám za pochopenie.

S úctou

Ing. Henrieta Crkoňová

generálna riaditeľka

 

- - -

Vážená pani riaditeľka, napriek môjmu nesúhlasnému osobnému postoju k súčasnému kreditnému systému vzdelávania, toto mi príde ako riadne svinstvo!

 

Ďakujem za pochopenie.

S úctou

Dávid Králik

bývalý učiteľ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?