Predaná takmer polovica obrazov za prvé tri dni, to je fakt slušné

Autor: Dávid Králik | 8.6.2007 o 11:26 | Karma článku: 11,61 | Prečítané:  4006x

Nuž áno, výstava Barušky Algayerovej v malej galérii Akcent v Nitre zaznamenáva veľký ohlas, ale to zďaleka nie je všetko, čo tu stojí za reč.

Slávnostné otvorenie sa totiž nieslo v duchu absolútnej integrácie. Po skvelom vystúpení detí z nitrianskej Arabesky, ktoré som avizoval už v minulom článku,

Arabesky4.jpg

-----

Arabesky2.jpg

-----

Arabesky5.jpg

-----

Arabesky7.jpg

nasledovalo prekvapenie - spoločné maľovanie zdravých i postihnutých detičiek.

prekvapenie5.jpg 

-----

prekvapenie2.jpg

-----

prekvapenie.jpg

-----

prekvapenie4.jpg

-----

prekvapenie3.jpg

Všade bolo mnoho návštevníkov, pomedzi to nejakí tí novinári,

zaujem.jpg 

nuž a naša Baruška? Tá to všetko zvládla na výbornú, ba dokonca poskytla Slovenskej televízii interview, ako sa na veľkú umelkyňu sluší a patrí (Jeden z Baruškiných obrazov si kúpila i sama redaktorka z STV :o).

BarborkadavainterviewSTV.jpg 

No a aby toho dobra nebolo málo, prisľúbila Mária (Baruškina mamina, neoficiálne – pani Anjelová), že  jeden obraz darujú na aukciu, organizovanú každoročne v decembri Nitrianskou komunitnou nadáciou. Na tejto aukcii sa predávajú obrazy známych slovenských umelcov, pričom získané prostriedky sa na základe vyhlásenia grantovej výzvy rozdeľujú na projekty pre postihnuté detičky. (Vlastne ma tento dar pani Anjelovej ani veľmi neprekvapil :o) 

barborkamamina.jpg 

Akosi mi pri tom všetkom dochádzajú slová (tí, čo ma poznajú, vedia, že sa mi to moc často nestáva :o) a preto mi dovoľte na záver prenechať priestor pani Anjelovej. Toto je časť (s)mailíku, ktorý napísala organizátorom výstavy z malej galérie Akcent:

„Pekný deň, predovšetkým by som vám, aj pani Domanovej a vôbec všetkým, chcela poďakovať za úžasnú výstavu. Je to Barborkina najúspešnejšia a najkrajšia výstava akú mala. A to všetko vďaka vám. Je úžasné, že na tejto vernisáži mohli vidieť ľudia, aké šikovné dokážu byť deti s Downovým syndrómom a možno to prispeje aj k tomu, aby ich spoločnosť viac akceptovala. Veľa sa hovorí o integrácii, ale skutočnosť je žiaľ často úplne iná. Stojí za to bojovať a presadzovať práva týchto detí.
Ďakujeme aj za nich.
S pozdravom Mária a Barborka.“

otvorenie.jpg 

(Otvorenie výstavy - E.Domanová, majiteľka MG AKCENT, Mgr. A.Frčová, ktorá otvorila výstavu, Barborka s maminou a T.Némethová, učiteľka - asistentka)

 

Ps: Viem, že som už nechcel nič napísať, no je tu malá zmena ohľadom dĺžky trvania výstavy. Z organizačných dôvodov bude výstava trvať len do 22.6. (Keď tak nad tým rozmýšľam, asi to skrátenie ani moc nevadí, lebo pri udržaní doterajšieho tempa predaja obrazov, tam už v tom čase nebude ani jediný :o)))

baruska.jpg 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česi vyhostia 18 ruských špiónov. Rusov spájajú s výbuchom muničného skladu

Česká polícia pátra po mužoch, ktorí mali byť aj za otravou Skripaľa v Británii.


Už ste čítali?