Dopadne Smer ako onen lovec vtákov?

Autor: Dávid Králik | 6.9.2012 o 11:44 | (upravené 6.9.2012 o 12:17) Karma článku: 27,50 | Prečítané:  3368x

Začiatkom tohto roku som sa rozhodol, že si popri zamestnaní rozbehnem niečo vlastné. Žiaden top biznis, alebo tak niečo. Len trochu angličtiny a logopédie v škôlkach. Skusmo som skočil do jednej obyčajnej škôlky a potrápil tamojšie deti. Dopadlo to výborne. Páčilo sa rodičom i deťom a asi najviac mne. Moja ponuka našla slušný dopyt. Angličtinu ani logopédiu robiť tento rok nebudem.

Že vám znejú tie posledné dve vety divne a nekonzistentne? Nuž, aj mne. Lenže keď som si zrátal, ako by ma po novom štát ošklbal, ak by som si rozbehol živnosť, prešla ma všetka chuť. A myslím, že nie len mňa. Priznávam, že sa v ekonomike vôbec nevyznám, ale zrejme moje rozhodnutie nebolo až tak jedinečné, keďže som zaregistroval viacero ľudí vo svojom okolí, ktorí si živnosť rušili, alebo tak, ako ja, ani len neotvorili. A to aj napriek faktu, že dopyt po službe bol (Ešte tu zrejme bude aj skupina šikovných podnikateľov, ktorí si živnosť nezrušili, ale budú teraz viac podvádzať, aby prežili. Ale to je len môj dohad). Len sa chcem laicky spýtať. Ak je to tak, neznamená to, že štát napriek zvýšeniu odvodov vyberie na daniach menej?

Nedávno som čítal...

Lovec, ktorý chce naraz pochytať mnoho vtákov, odíde z lovu s prázdnou rukou, pretože mu vtáci uletia, rovnako ako študent, ktorý sa chce naučiť mnoho vecí naraz, sa nakoniec nenaučí nič (Rav Dimi).

 

Ja vám neviem, páni moji, či ten SMER, ktorý si tu ľudia zvolili, je správny. Normálne mám pocit, že po tých "jeho" brilantných rozhodnutiach nám z ovce rapídne ubúda a vlk je stále hladnejší a hladnejší...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?